Завантаження сайту...

Безкоштовна та відкрита література для кожного студента та викладача

У електронній бібліотеці доступні підручники з стоматології, реаніматології, загальній хирургіі та багатьом іншим дисциплінам

Перейти до розділу

Велика матеріально-технічна база

Кожен студент/магістрант/аспірант може не тільки спостерігати за ходом операції безпосередньо у операцінній, але й брати участь

Знаходження на мапі

Беріть участь у міжнародних конференціях!

Мандруйте по країнам та зробіть легшим свій кар'єрний шлях

Ознайомитися з правилами
 

 


 До уваги учбового персоналу!

(студенти\інтерни\магістранти\аспіранти)

Статті та публікації

Медичні статті, методичні вказівки, цікаві факти та багато іншого

Прогноз: в цьому столітті в світі помре мільярд осіб внаслідок паління

Експерти визнають, що куріння є єдиною справжньою епідемією XX століття. Він забрав життя 100 000 000 людина. А до 2100 року число смертей повинно зрости у десять разів, відзначає The New Daily.

Але ситуацію можна змінити. Однак статистика поки невтішна. Якщо в розвинених країнах показники вживання тютюну падають, то в Китаї, Індонезії, Індії та В'єтнамі вони, навпаки, зростають. Тим часом , дві третини курців помирають від наслідків споживання тютюну. У зв'язку з цим слід по всьому світу поширити високі податки на тютюн і ввести заборону на брендовані пачки сигарет. Було доведено, що це допомагає відвадити курців. Більш того, подібні заходи дозволяють системам охорони здоров'я значно заощадити. Наприклад, зараз Штати витрачають на рік 180 000 000 000 доларів на лікування хвороб, викликаних тютюном. І найближчим часом витрати лише збільшаться.

Історія кафедри

Історія формування кафедри та становлення стоматологічного факультету
та роль Г.І. Семенченко

Історія кафедри

Кафедра хірургічної стоматології була організована у вересні 1960 р. на базі клініки щелепно-лицевої хірургії Одеського науково-дослідного інституту стоматології та обласної клінічної стоматологічної поліклініки. Її керівником з 1960 по 1991 р. був заслужений діяч науки і техніки України професор Григорій Іванович Семенченко (1914-1996). Викладацький склад кафедри був сформований за рахунок практичних лікарів, клінічних ординаторів і аспірантів. Під керівництвом професора Г.І.Семенченко почалася інтенсивна робота по освоєнню професійних клінічних, оперативних і педагогічних навичок.

З початку організації кафедри основним напрямом її науково-дослідної роботи є вивчення проблеми природжених і придбаних дефектів і деформацій щелепно-лицевої області.

Читати далі...